Aixam eCity (Nr 7507047)

Aixam eCity
Waga
Sztuk
Aixam eCity
Długość
275 cm
ok.
470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
470 kg
Dystans
1441 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

26 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 26 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.