Aixam eCity (Nr 7507047)

Aixam eCity
Waga
Sztuk
Aixam eCity
Długość
275 cm
ok.
470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
470 kg
Dystans
1441 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

26 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 26 paź 2021 do 31 paź 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.