AKT TTR 200 (Nr 8047001)

AKT TTR 200
Waga
Sztuk
AKT TTR 200
Długość
280 cm
137 kg
1
Łączna waga:
137 kg
Dystans
304 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 18 lis 2021 do 19 lis 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Caldas, Manizales

Od 21 lis 2021 do 22 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.