(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2016-12-02 11:00

Aktualne ! Przewóz psa cocker spaniel . Gdynia- Siemiechów woj. Małopolskie (Nr 1487732)

Aktualne ! Przewóz psa cocker spaniel .  Gdynia- Siemiechów woj. Małopolskie

Waga w kg (łączna):

13.00

Dystans: 685.50 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

    Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia, Gałczyńskiego , 10 b/7

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Siemiechów k Tuchowa, 33-181, Siemiechów , 455

Termin elastyczny