(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-06-27 10:03

akwarium

(Nr 1873484)

Długość [m]:

0,7

Szerokość [m]:

0,5

Wysokość [m]:

0,7

Waga w kg:

10.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

terrarium szklane całe szkło łącznie z dnem

Opakowanie ładunku:

karton

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 268.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

150 zł

ID firmy: 480701
oferta wygasła

Szczegóły oferty:

Data oferty:

04-07-2017, 09:19

Załadunek możliwy w terminach:

2017-07-04

Dostawa:

Następny dzień

Sposób transportu:

samochód dostawczy

Oferta ważna do:

2017-07-04, 10:19

Opis oferty:

Cena (zawiera VAT): 150 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych należy wcześniej zatroszczyć się o możliwość osłonięcia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Wolną przestrzeń paczki warto wypełnić miękkimi elementami ochronnymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie zawinąć w folię stretch – w głównej mierze uwagę powinno się poświęcić rzeczom ze szkła i dodatkowo należy zapełnić niezajęte miejsca w kartonie, żeby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia przedmiotu folią, kluczowe będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli transportujemy wielkie szklane przedmioty przykładowo lustra, to warto ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed popękaniem. Ze szkła element zawijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle oraz drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z tym samym komunikatem.

    Drobne szklane przedmioty przykładowo szklanki, lampki warto osłonić niepotrzebnymi gazetami lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną techniką owijamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak lampy lub monitory, wypada użyć dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, takie jak ręczniki lub gąbki.

    Koszt transportu elementów łatwo tłukących się uzależniony jest od wagi, wielkości, trasy oraz terminu przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na giełdzie transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował niecałe 140 zł. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 PLN.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Orneta, Polska

Termin elastyczny