(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Akwarium 280 litrow z rybami (Nr 4647142)

Waga w kg (łączna):

300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1902.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Peterborough

28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jasło

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.