Albin (Nr 7621521)

Albin
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Albin
907 x 304 x 330 cm
3300 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3300 kg
Dystans
3371 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Södertälje

Od 10 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Achaa, Egio

Od 24 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Żeby zdobyć dokładną wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę i spełnić formalne wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest niezbędna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, które są konieczne na łajbie. Wszelkie rzeczy, jakie zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu jachtu
Koszty przewozu żaglówki uzależnione są przede wszystkim od rozmiarów i ciężaru żaglówki, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niedużych żaglówek rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy przewozie żaglówki na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.