(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Albin vega (Nr 4709127)

Albin vega

Długość [m]:

8.25

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

10

Waga w kg (łączna):

2300.00

Dystans: 524.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Pohjois-Suomi, Ylivieska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Espoo

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” figuruje dużo różnorakich łajb pływających. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy transporcie łodzi, w głównej mierze tych dużych, znaczącą sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki transport łodzi, musi mieć świadomość czy ładunek przekroczy 3,5 tony. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, firma transportowa ma obowiązek posiadać w samochodzie narzędzie typu: viaBox.

W trakcie transportu motorówki - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - wskazane jest wynieść jak największą liczbę elementów nieprzymocowanych, a te których nie można usunąć umocować w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto posiadać wiedzę, że elementy przemieszczające się mogą uszkodzić łajbę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu zazwyczaj zależy od ciężaru, gabarytów oraz trasy. W momencie, gdy osobiście nie możemy przetransportować jacht, rekomendujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za darmo ofertę, a w parę sekund wiadomość dotrze do tysiąca firm transportowych, które przejrzą zgłoszony transport i zgłoszą swoje oferty. W ten sposób na jednym portalu posiada się dostęp do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym dokładniej będzie nakreślony ładunek, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego przewozu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w przedziale 0,3-0,5 zł/km. Koszt motorówki przeciętnego rozmiaru, najczęściej zaczyna się od 1,2 zł/km, a koszt sporego jachtu - to zwykle widełki 2,5-3 złotych za kilometr.