(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 13:42

Alfa 159 (Nr 2749864)

Alfa 159

Marka i model:

Alfa Romeo 159

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1393.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Diksmuide, 8600, Belgia

27 maj 2018

Adres i termin dostawy

Żywiec, Polska

31 maj 2018