(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Alfa 159 (Nr 5730946)

Marka i model:

Alfa 159

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1151.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Fußgönheim

Od 16 sty 2020 do 23 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 17 sty 2020 do 24 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.