Alfa Romeo (Nr 5694903)

Marka i model:

Mito

Waga w kg (łączna):

1248.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 170.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nord-Pas-De-Calais, Calais

Od 4 lut 2020 do 12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Croydon

Od 4 lut 2020 do 20 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.