Alfa Romeo 155 (Nr 6493716)

Alfa Romeo 155
Waga Sztuk:
Alfa Romeo 155 167 (1992 - 1995) Sedan
Długość
444 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1535 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1535 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Ciudad Autónoma De Buenos Aires, Buenos Aires

Od 10 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.