(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa romeo 156 (Nr 5254550)

Alfa romeo 156

Marka i model:

Alfa romeo 156

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2107.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

8 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.