Alfa Romeo 159 (Nr 6422376)

Alfa Romeo 159
Waga Sztuk:
Alfa Romeo 159 1 Gen. (2005 - 2011) SportKombi Kombi
Długość
466 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1695 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1695 kg
Dystans: 701 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Fulda

Od 8 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Od 8 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.