Alfa Romeo 159 (Nr 6751433)

Alfa Romeo 159
Waga Sztuk:
Alfa Romeo 159 1 Gen. (2005 - 2011) SportKombi Kombi
Długość
466 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1695 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1695 kg
Dystans 1274 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Reichshof

Od 26 paź 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Trzydnik Mały

Od 6 lis 2020 do 28 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.