(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa Romeo 159 Dublin Oborniki (Nr 5586155)

Alfa Romeo 159 Dublin Oborniki

Marka i model:

Alfa Romeo 159

Waga w kg (łączna):

1800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1966.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Oborniki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.