(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Alfa Romeo 159 kombi (Nr 5624447)

Alfa Romeo 159 kombi

Marka i model:

Alfa Romeo 159 kombi

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1538.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Vicenza

Od 17 gru 2019 do 26 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Brusy

Od 25 gru 2019 do 31 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.