(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Alfa Romeo 164 (Nr 5215302)

Marka i model:

Alfa Romeo 164

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1465.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Geldermalsen

13 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Ułazów

31 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.