(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa Romeo 166 (Nr 5612475)

Alfa Romeo 166

Marka i model:

Alfa Romeo 166

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 384.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Neudorf-Bornstein

16 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 20 sty 2020 do 21 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.