(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa Romeo 4c Spider (Nr 4727000)

Alfa Romeo 4c Spider

Marka i model:

Alfa Romeo 4c Spider

Waga w kg (łączna):

1074.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 740.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Langenfeld

Od 27 sie 2019 do 29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Austria, Salzburg, Salzburg

30 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.