(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Alfa Romeo Giulia (Nr 6836094)

Waga
Sztuk
Alfa Romeo Giulia 952 (2016 - 2020) Sedan
Długość
463 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1572 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1572 kg
Dystans
625 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Węgierska Górka

Od 17 lis 2020 do 19 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 18 lis 2020 do 20 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.