(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 11:17

Alfa Romeo GTV

(Nr 2646116)
Alfa Romeo GTV

Marka i model:

Alfa Romeo GTV

Waga w kg (łączna):

1440.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Tampere, 33900, Finlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

St. Blasien, 79837, Niemcy

Termin elastyczny