(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Alfa Romeo GTV (Nr 7609069)

Alfa Romeo GTV
Waga
Sztuk
Alfa Romeo GTV 916 (1995 - 2006) Coupe
Długość
428 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
132 cm
ok.
1382 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1382 kg
Dystans
423 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.