(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 16:56

Alfa Romeo Mito

(Nr 2251422)
Alfa Romeo Mito

Marka i model:

Alfa Romeo Mito

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 722.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Rochford, SS4, Wielka Brytania

Od 3 sty 2018 do 7 sty 2018

Adres i termin dostawy

Portarlington, Irlandia

Termin elastyczny