(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa romeo mito (Nr 4993378)

Alfa romeo mito

Marka i model:

Alfa romeo mito

Waga w kg (łączna):

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5183.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant

28 lut 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Samarski, Samara

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.