(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa Romeo Spider (Nr 6064613)

Alfa Romeo Spider

Marka i model:

Alfa Romeo Spider

Waga w kg (łączna):

1499

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 930.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Turyn

Od 7 maj 2020 do 11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Grevenbroich

Od 14 maj 2020 do 21 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.