(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-06-02 19:19

ALUMINIOWY KUTER

(Nr 1825124)

Długość [m]:

10,5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3,80

Waga w kg:

7000.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Dystans: 896.00 km

Informacje dodatkowe:

mozna ładnie ustawic na 295 cm dowolny termin zalezy mi na dobrej cenie pozdrawiam

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Aby otrzymać najlepszą wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od krańca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu jachtu. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dopasować właściwą przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

    W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze żaglówki jest istotna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakiekonieczne na łodzi. Wszystkie przedmioty, które pozostały na żaglówce powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.


Cena przewozu łodzi żaglowej
    Ceny przewozu żaglówki uzależnionezazwyczaj od wielkości i wagi żaglówki, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niedużych żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport łodzi żaglowej na trasie uiszczono kwotę 2690 .

Adres i termin nadania

Nettetal, Niemcy

Od 20 cze 2017 do 27 lip 2017

Adres i termin dostawy

Koszalin, Polska

Termin elastyczny