American bulldog (Nr 6213207)

Waga w kg (łączna):

9

Dystans: 2794.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Okręg Caraș-Severin, Moldova Nouă

11 sie 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

12 sie 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.