American Bully (Nr 6553060)

American Bully

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2150.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Okręg Temesz, Bulgarian Beach

26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

26 paź 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.