(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

American bully szczeniak 15 tygodni (Nr 6638318)

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Tennessee, Huron

Od 16 lis 2020 do 17 lis 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Haarlemmermeer

Od 17 lis 2020 do 18 lis 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.