(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

American stanford (Nr 6065651)

American stanford

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 829.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

14 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

18 maj 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.