(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Amstaff (Nr 6549059)

Amstaff

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 676.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Od 14 wrz 2020 do 13 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Tczew

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.