Aprilia (Nr 5665055)

Marka i model:

Aprilia Habana

Waga w kg (łączna):

95.00

Budżet zlecenia [€]:

90

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 571.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

17 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Donostia/san Sebastián

19 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.