(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Aprilia Caponord 1200 (Nr 4732828)

Aprilia Caponord 1200

Marka i model:

Aprilia Caponord 1200

Waga w kg (łączna):

300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3828.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Rn, Van

5 paź 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.