Aprilia caponord etv 1000 x 1, BMW g650gs x 1 (Nr 7820001)

Aprilia caponord etv 1000 x 1, BMW g650gs x 1
Waga
Sztuk
Aprilia caponord etv 1000
Długość
220 cm
260 kg
1
BMW g650gs
Długość
195 cm
195 kg
1
Łączna waga:
455 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 13 maj 2022 do 15 maj 2022

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 15 maj 2022 do 15 wrz 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.