(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 07:34

aprilia compay

(Nr 2119881)
aprilia compay

Marka i model:

Aprilia compay 50 cc

Waga w kg (łączna):

90.00

Dystans: 262.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Algeciras, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma del Río, 14700, Hiszpania

Termin elastyczny