(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-25 22:13

Aprilia Leonardo 125

(Nr 2115075)

Marka i model:

Aprilia Leonardo

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 154.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Berlin, Niemcy

27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Gorzów Wielkopolski, Polska

27 paź 2017