(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 15:10

Aprilia Pegaso 650 (Nr 2411264)

Aprilia Pegaso 650

Marka i model:

Aprilia Pegaso 650

Waga w kg (łączna):

210.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 80.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bartoszyce, 11-200, Polska

Od 3 mar 2018 do 4 mar 2018

Adres i termin dostawy

Węgorzewo, 11-600, Polska

Od 3 mar 2018 do 4 mar 2018