aprilia rs 250 (Nr 5995551)

aprilia rs 250

Marka i model:

aprilia rs 250

Waga w kg (łączna):

140

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1859.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, La Louvière

Od 5 maj 2020 do 19 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Cox

Od 26 maj 2020 do 2 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.