Aprilia RS 50 (Nr 7344133)

Aprilia RS 50
Waga
Sztuk
Aprilia RS 50
Długość
197 cm
89 kg
1
Łączna waga:
89 kg
Dystans
514 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

Od 1 maj 2021 do 15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Llíria

31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.