Aprilia RSV4 Factory ABS (Nr 7235005)

Aprilia RSV4 Factory ABS
Waga
Sztuk
Aprilia RSV4 Factory ABS
Długość
204 cm
181 kg
1
Łączna waga:
181 kg
Dystans
1497 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 22 maj 2021 do 23 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.