(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-16 10:44

aprilia rx 50

(Nr 2159229)

Marka i model:

Aprilia RX 50

Waga w kg (łączna):

92.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 358.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Czosnów, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, Polska

Termin elastyczny