(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Aprilia scarabeo (Nr 4929374)

Aprilia scarabeo

Marka i model:

Aprilia scarabeo

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2402.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

17 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Licata

19 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.