(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Aprilia scarabeo (Nr 5643123)

Marka i model:

Aprilia scarabeo

Waga w kg (łączna):

340.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 297.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

13 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Linares

14 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.