(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-05-01 14:23

Aprilia Scarabeo 125

(Nr 1762062)

Marka i model:

Scarabeo Aprilia 125 cc

Waga w kg:

150.00

Budżet zlecenia [€]:

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1628.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Schaerbeek - Schaarbeek, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny