(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-05-01 14:23

Aprilia Scarabeo 125

(Nr 1762062)

Marka i model:

Scarabeo Aprilia 125 cc

Waga w kg:

150.00

Budżet zlecenia [€]:

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1628.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Schaerbeek - Schaarbeek, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny