Aprilia Sportcity 250 (Nr 8010136)

Aprilia Sportcity 250
Waga
Sztuk
Aprilia Sportcity 250
Długość
210 cm
148 kg
1
Łączna waga:
148 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 22 gru 2021 do 1 sty 2022

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco

11 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.