(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 18:33

Aprilia sr 50

(Nr 2405916)
Aprilia sr 50

Marka i model:

Aprilia sr50

Waga w kg (łączna):

106.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 392.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tomaszów Mazowiecki, 97-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny