Aprilia sr 50 (Nr 6211779)

Marka i model:

Aprilai sr 50 replica

Waga w kg (łączna):

285

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1420.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Neckartailfingen

Od 2 sty 2021 do 3 sty 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Basilicata, Accettura

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.