(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-21 00:57

Aprilia sr Max 125

(Nr 2168595)
Aprilia sr Max 125

Marka i model:

Aprilia sr Max 125

Waga w kg (łączna):

168.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2448.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sineu, 07510, Hiszpania

Od 28 lis 2017 do 29 lis 2017

Adres i termin dostawy

Arucas, 35400, Hiszpania

Termin elastyczny