(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 12:07

Aprilia SRV 850 (Nr 3005516)

Aprilia SRV 850

Marka i model:

Aprilia SRV 850

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 687.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madrid

Od 30 lip 2018 do 1 sie 2018

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 3 sie 2018 do 6 sie 2018