Aprilia sxv 450 (Nr 7652554)

Waga
Sztuk
Aprilia sxv 450
Długość
222 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
793 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mönchweiler

24 maj 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Sainte-Maxime

14 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.